Актуелно

Актуелно
BOSCH: „Дизелашите се спасени“

Најголемиот светски произведувач на автомобилски уреди тврди дека има пронајдок кој ќе покрене вистинска револуција во автомобилската индустрија „Дизелашите се спасени“, тврдат во Bosch, најголемиот…

Актуелно
АНАЛИЗА: Зошто во земјава масовно не се почитуваат сообраќајните правила и прописи?

Буквално сите учесници во сообраќајот имаат ниско ниво на сообраќајна култура, а бројот на сообраќајни несреќи константно се зголемува Сите учесници во сообраќајот имаат ниско…

Актуелно
УСПЕШНА ЗДЕЛКА: Приходите на PSA Group пораснаа за 42% по преземањето на Opel

Францускиот автомобилски произведувач PSA во изминатото тромесечие оствари приходи од 18,8 милијарди евра, што е за 42 посто повеќе од истиот минатогодишен период Францускиот автомобилски…

Актуелно
ФОТО/ВИДЕО: Конечно пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија-Смоквица

Активиран прв Контролен центар на домашните патишта – 24-часовен видео надзор, известувања и предупредувања директно на радијата во возилата на оваа делница, сето тоа пропратено…

Актуелно
НОВИ ЗАКОНИ: Возачите на автономни автомобили ќе се казнуваат

Напредокот на самовозечките автомобили повлекува со себе и промена на сообраќајните прописи и регулативи Континуираните несреќи при тестирањата на автономните возила ја покренаа проблематиката на…

Актуелно
AvtoVAZ: Додека другите се мајтапат Lada исполнува желби на купувачите

Рускиот произведувач нуди опција маскирни бои за својот легендарен теренец за само 400 евра Помеѓу традиционалните првоаприлски шеги кои годинава ги пласираа автомобилските произведувачи, беше…

Актуелно
КАТАСТРОФАЛНА СИТУАЦИЈА: Улиците тркачки патеки – за неполни три месеци загинати 9 мотоциклисти

Само за еден ден во Скопје – три сообраќајни несреќи во кои учествуваат и мотоциклисти од кои една со трагичен крај. Со топлото време, скопските…

1 2 3 4 106