Актуелно

Актуелно
РЕТРО-КАР ШОУ ДЕЛЧЕВО: Подготовките за Балканската изложба на олдтајмери се во финална фаза

Привршуваат подготовките за изложбата на старовремски возила во Делчево При крај се организациските активности за изложбата на олдтајмери, која на 24 март ќе се одржи…

Актуелно
WORLD CAR OF THE YEAR 2018: Ова се финалистите за изборот на Светски автомобил на годината 2018

Изборот на Светски автомобил годинава во знакот на апсолутна SUV доминација Изборот на Светски автомобил годинава во знакот на апсолутна SUV доминација – во најтесниот…

Актуелно
ШВЕДСКИ ПОБЕДНИК: Европски автомобил на годината 2018 е Volvo XC40

Ден пред официјалното отворање на женевскиот Автосалон, на специјална свеченост е прогласен победникот во изборот за Европски автомобил на годината 2018 Во финалето беа седум…

1 2 3 4 5 105