Спорт

Спорт
NETFLIX: Mercedes и Ferrari одбиле да учествуваат во документарец за „Формула 1“

Скандалозно однесување на двата најдобри Ф1 тимови Извршниот продуцент на компанијата Netflix, Пол Мартин, изјави дека Ф1 екипите на Mercedes и Ferrari ги изневерија очекувањата…

Спорт
GYMKHANA GRID 2018: Финале на едно од најегзибиционистичките натпреварувања на светот

Погледнете го експлозивното видео на целото финале и уживајте Главната „фаца“ на овогодинешното финале на Gymkhana GRiD 2018 беше легендарниот Диаго Саито во својата Corvettе…

Спорт
(ВИДЕО) Ф1 СПЕКТАКЛ ВО МОНАКО: Кеке и Нико Розберг ја воодушевија публиката

Славното „Формула 1“ шампионско дуо во своите победнички болиди од различни ери креираше редок спектакл изминатиот викенд Многу малку има синови кои во славната историја…

Спорт
РЕВОЛУЦИЈА ВО „ФОРМУЛА 1“: Како ви се допаѓа најновиот предлог за квалификации?

За разлика од новините последниве години, новиот предлог е навистина интересен и сметаме дека ова конечно би ја вратило публиката на трибините и гледачите пред…

1 2 3 19