Новиот 8-Series Concept на BMW го задиви автомобилскиот свет на Concorso d’Eleganza Villa d’Este

2

Очекувавме сензација на претставувањето на новата серија 8, но не се надевавме дека овој модел е толку моќен.

Не само што изгледа фантастично на „живите“ слики, туку целата јавност ја направи уште понестрплива во исчекување на продукциската верзија.

Со овој концепт Баварците пружија извонредна естетика на мажествен стил во автомобилизмот, кој совршено се вклопува со препознатливата предна маска на брендот.

3

Скулптуралните странични делови идеално ја следат спортската линија на кровот и агресивно дизајнираниот заден дел.

Стандардните модели на серијата 8 и М8 се развивани симултано, а BMW планира и производство на GTE тркачки болид, кој ќе дебитира во Дејтона во јануари 2018.

Новата флота на серијата 8 започнува со производство следната година.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.