Fifth Gear се враќа

Изминаа скоро две години од кога водителот Тиф Нидел го објави крајот на автомобилскиот серијал Fifth Gear. Сега, истиот човек најави враќање на популарниот серијал од септември 2018.

Повеќе детали не се познати за новата сезона, освен тоа дека новиот Fifth Gear ќе се емитира на Quest TV и дека освен Нидел ќе биде присутен и Џејсон Плато.

Иако беше во сенка на Top Gear, Fifth Gear серијалот имаше многу посериозна, посветена и верна публика, која остана со емисијата во текот на многуте промени, кои се случија за 15 години емитување.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.