Во Британија започна фамозниот Фестивал на брзината, кој во живо можете да го следите преку линк на нашата страница

Традиционално, веќе 25-та година по ред, во Британија започна фамозниот Goodwood Festival of Speed, кој во живо можете да го следите преку нашиот линк.

Во Велика Британија започна јубилејниот 25-ти Goodwood Festival of Speed, на кој ќе имаме прилика, како и секоја година, по прв пат да видиме во живо неколку нови модели, цел арсенал на тркачки машини, како автомобили, така и мотоцикли.

Како што е веќе од порано најавено – Toyota премиерно ќе ја претстави сериската верзија на новата Suprа.

Секако, покрај ова, како задоволство следува и познатиот Goodwood Hillclimb, каде најбрзите машини ќе се обидат да постават што побрзо време на кратката, но тешка делница, која секоја година изненадува по некој возач.

И тоа не е се – целата манифестација можете да ја следите преку livestream видео записот на оваа адреса:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.