Еден месец пред официјалното претставување на Urus, италијанскиот произведувач ги прикажа новите производни погони

Manifattura Lamborghini 2

Во рок од само една година фабриката на Lamborghini е удвоена – од 80 илјади квадратни метри е проширена на 160.000, работи под полна пареа и ги соборува продажните рекорди.

Новиот производен погон наречен Manifattura Lamborghini Industry 4.0 располага со врвни технологии наменети за склопување на новиот Urus.

Lamborghini Urus ќе дебитира на 4 декември и ќе биде втор SUV на оваа компанија.

Manifattura Lamborghini

Со неговиот 4.0-литарски twin-turbo V8 агрегат со 650кс се планира да го собори рекордот на овој сегмент на Нирбургринг.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.