Останати вести

Познатите возат
Видео: Тамара Тодевска и „Ауди Ку 3“ (Audi Q3)

Тамара Тодевска, позната на гледачката публика на „Високи октани“ како единствената дама во големото финале на серијалот „Која е најбрзата македонска ѕвезда?“ во минатата сезона…

Познатите возат
Видео: Легендарниот Гаро Тавитјан и „Фолксваген Пасат“

Имавме огромна чест и задоволство во рубриката „Познатите возат“ да го поканиме легендарниот тапанар на култните „Леб и сол“, Гарабет Тавитјан – Гаро, кој возеше…

Познатите возат
Видео: „Госпоѓа Министерка“ и „Хјундаи ix35“

Ново продолжение од дружењата зад воланот во „Високи октани“. Весна Петрушевска го „проба“ „Хјундаи“ ix35, заедно со нашата Јелена. Весна нѝ открива дека нејзината мајка се…

Познатите возат
Видео: Популарниот Ламбе Алабаковски тестираше „БМВ Икс1“

Како гостин во рубриката „Познатите возат“ во популарното автомобилско шоу „Високи октани“, Ламбе ни зборуваше за неговите приоритети како возач и дека не пробувал да…