Останати вести

Совети
ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Како и кога се пополнува Европскиот извештај?

По презентацијата колку Европскиот извештај се применува во републикава последниве години, денес детално советуваме како и кога истиот се пополнува По презентацијата колку Европскиот извештај…

Занимливости
ФАНАТИК: Бразилец излепил цела „Буба“ со сликички на фудбалери од Светското првенство

Автомобилски ентузијаст и фудбалски фанатик во едно – жестока комбинација Автомобилските ентузијасти ги сакаат своите автомобили на посебен и специфичен начин, а доколку во една…

Колекционерство
(ВИДЕО) РАМБО или ТЕРМИНАТОР: Кој има подобра железна ергела?

Двајцата најпознати филмски акциони јунаци делат иста страст кон скапоцени автомобили, а вредноста на нивните колекции е баснословна Додека на филмското платно жестоко пукаа од…

Колекционерство
GOLDEN EYE ASTON MARTIN DB5: Легендарниот автомобил оди на аукција со астрономска цена од 1,6 милиони фунти

Комбинацијата на тајниот агент Џејмс Бонд и Aston Martin е врвна премија кога се во прашање колекционерските автомобили Комбинацијата на тајниот агент Џејмс Бонд и…

Низ историјата
PORSCHE: Седум декади – седум икони

Седум најуспешни модели за седум децении постоење на овој славен произведувач По повод одбележувањето на 70-годишнината од претставувањето на првиот Porsche автомобил, германската автомобилска компанија…

1 2 3 4 5 287