Ултимативно Diablo од специјална серија во брилијантна состојба и со неверојатна километража

28279558_10156021902278815_8453643671922998775_n

RM Sotheby’s аукциската куќа продава ултимативно Diablo од специјална серија во брилијантна состојба и неверојатна километража.

На овогодишниот Amelia Island Concours d’Elegance на 10 март аукциската куќа RM Sotheby’s на продажба ќе понуди Lamborghini Diablo VT 6.0 SE од 2001 година со само 14 оригинални извозени милји.

Прекрасното Diablo е последно од својот вид, едно од само 42 произведени на финалната едиција на овој модел, одбележувајќи крај на една ера на овој италијански произведувач.

Уживајте во фото галеријата на овој неверојатен автомобил:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.