SBH кралската авто галерија во Абу Даби е место од соништата за секој вистински автоентузијаст

SBH Royal Auto Gallery

Музејот SBH Royal Auto Gallery е дом на 37 скапоцени и ретки спортски модели во сопственост на Шеикот Султан, сето ова зачинето со приватна тркачка патека.

На ова магично место можат да се видат Lamborghini Centenario, Ferrari LaFerrari Aperta и Bugatti Chiron, но и многу вредни и ретки супер спортски автомобили од постарата генерација.

Меѓу нив спаѓаат и легендарниот Mercedes CLK GTR Roadster, еден од само пет произведени, но и Bugatti EB110, со кого овој бренд зачекори во модерната ера на 90-те години на минатиот век.

Уживајте во видео прилогот:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.