Вистински „Брзи и бесни“ на јапонски начин претставени во документарецот Underground Hero: Love To Hate Me

1

Јапонските мафијаши, наречени јакузи, заедно со уличните тркачи од областа Осака и Канто, се познати по тоа што страста им е модифицирање на автомобилите, како да изгледаат што пониски, пошироки, поимпресивни и поупадливи.

lambo

Шиничи Морохоши е соработник на јапонските јакузи и по сопствено признание се бави со нелегални работи, заради што можеби требало да избере некој ниско буџетен автомобил, кој не привлекува внимание.

0987634958-39485-33

Наместо тоа, овој гангстер си дозволил спектакуларен Lamborghini Diablo, за кој мечтаел уште од детство.

Опишаниот лик е ѕвезда на мини документарецот Underground Hero: Love To Hate Me.

article-2375120-1AF418D8000005DC-378_964x510

Тука не станува збор за обични луѓе на кои едноставно можете да им пријдете и да ги снимате, освен ако не сакате да завршите во некоја темна уличка со сменет личен опис, туку морате да познавате некој битен човек од тој свет, доколку сакате да се уфрлите во таа приказна.

Погледнете го видео прилогот:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.